Tingimused

Tingimused


Kes me oleme

Meie veebilehe aadress on: https://viresco.ee/et/

Milliseid isikuandmeid me kogume ja mis eesmärgil

Kommentaarid

Kui külastaja jätab saidile kommentaari, kogume rämpsposti määramiseks kommentaari vormis täpsustatud andmeid, samuti külastaja IP-aadressi ja brauseri kasutajaagendi andmeid.

Teie e-posti aadressilt loodud anonüümset stringi (“hash”) saab Granatuuri teenusele edastada, et teha kindlaks, kas te seda kasutate. Granatuuri privaatsuseeskirjad on saadaval siin: https://automattic.com/privacy/. Kui kommentaar on heaks kiidetud, on teie profiilipilt teie kommentaari kontekstis avalikult nähtav.

Meediafailid

Kui olete registreeritud kasutaja ja laadite saidile üles fotosid, peaksite tõenäoliselt vältima EXIF-metaandmetega piltide üleslaadimist, kuna need võivad sisaldada teie GPS-asukoha teavet. Külastajad saavad selle teabe kaevandada, laadides saidilt pilte.

Kontaktvormid

Küpsised (Cookies)

Kui jätate meie veebisaidile kommentaari, saate lubada oma nime, e-posti aadressi ja veebisaidi salvestamise küpsistes. Seda tehakse teie mugavuse huvides, et mitte uuesti kommenteerides andmeid uuesti täita. Neid küpsiseid säilitatakse ühe aasta jooksul.

Kui teil on sellel saidil konto ja logite sisse, seame ajutise küpsise, et teha kindlaks, kas teie brauser toetab küpsiseid, küpsis ei sisalda isiklikku teavet ja see kustutatakse brauseri sulgemisel.

Oma kontole sisselogimisel seadisime sisse ka mõned küpsised sisselogimisandmete ja ekraaniseadetega. Sisselogimisküpsiseid säilitatakse kaks päeva, ekraaniseadetega küpsiseid – aasta. Kui valite Mäleta mind, säilitatakse teie sisselogimisandmeid kaks nädalat. Oma kontolt välja logides kustutatakse sisselogimise küpsised.

Artikli redigeerimisel või avaldamisel salvestatakse brauserisse täiendav küpsis, see ei sisalda isikuandmeid ja sisaldab ainult teie redigeeritud kirje ID-d, aegub 1 päeva pärast.

Muude veebisaitide manustatav sisu

Selle saidi artiklid võivad sisaldada manustatud sisu (näiteks videod, pildid, artiklid jne), selline sisu käitub nii, nagu külastaja oleks mõnda muud saiti külastanud.

Need saidid võivad koguda teie kohta andmeid, kasutada küpsiseid, rakendada täiendavat kolmanda osapoole jälgimist ja jälgida teie integreeritud manustatud sisuga suhtlemist, sealhulgas jälgida suhtluse jälgimist, kui teil on konto ja teil on sellel saidil volitus.

Veebianalüütika

Kellega me teie andmeid jagame

Kui kaua me teie andmeid säilitame?

Kui jätate kommentaari, salvestatakse kommentaar ise ja selle metaandmed tähtajatult. Seda tehakse järgnevate kommentaaride automaatseks määramiseks ja kinnitamiseks, selle asemel, et panna need kinnitamise järjekorda.

Meie veebisaidil registreerunud kasutajatele salvestame isikliku teabe, mille nad on oma profiilis märkinud. Kõik kasutajad saavad igal ajal oma profiili (välja arvatud kasutajanimi) näha, muuta või kustutada. Ka veebisaidi administratsioon saab seda teavet näha ja muuta.

Millised on teie õigused teie andmetele?

Kui teil on sellel saidil kontot või kui jätsite kommentaare, siis võite taotleda teiega talletatud isikuandmete, sealhulgas teie edastatud andmete eksportimist. Võite taotleda ka nende andmete kustutamist. See ei hõlma andmeid, mida peame säilitama administratiivsetel, seaduse või turvalisuse eesmärkidel.

Kuhu me teie andmeid saadame

Kasutajate kommentaare saab kontrollida rämpsposti automaatse tuvastamise teenusega.

MAKSE

Makseviisid:

• Otsene pangaülekanne (Swedbank või Revolut);
• PayPal;
• Paysera; – (Kasutage kohalikku või välismaist panka);
• Krüptovaluutad CoinGate’i kaudu (toetatud on üle 50). Makske BTC, LTC, ETH, XMR, XRP, BCH ja muude krüptovaluutadega. Powered by CoinGate.
• Makske Bitcoini, Litecoini või muude altcoinidega CoinPayments.net kaudu


Kohaletoimetamine

Kogu maailmas saatmine

 • Tarneaeg: Euroopas 1–7 tööpäeva ja väljaspool Euroopat 7–25 tööpäeva;
 • Kohaletoimetamise aeg sõltub valitud kättetoimetamisviisist ja pühadest;
 • Standardmõõtmeid või kaalu ületavad tellimused arvutatakse individuaalselt;
 • Euroopast kaugematesse riikidesse saadetavate tellimuste maksumusele võib lisanduda lisateenuste tasu;
 • Soovitatavad saatmisviisid võivad erineda;
 • NB! Enne tellimuse vormistamist kontrollige, millised võimalikud tollinõuded ja lõivud kehtivad teile kauba kättesaamisel teie riigis.
 • Kauba vastuvõtmisel vastutate ainuisikuliselt tollinõuete ja lõivude eest.

TAGASTAMISE TINGIMUSED JA ÕIGUS 14-PÄEVASELE TAGASTAMISELE

Tagastamise tingimused ja õigus 14-päevasele tagastamisele

Vastavalt võlaõigusseadusele saab Ostja sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest.

Kasutades 14-päevast lepingust taganemise õigust, on Ostjal õigus kaupu kontrollida ja nendega tutvuda, veendumaks, et need on (mitte) sobivad, kuid sellise kontrolliga tuleks kaubale ja selle pakendile mõju minimeerida. Kauba kontrollimine tähendab protsessi, mis sarnaneb kaupluses enne ostmist kaubaga tutvumisega.

Kauba tagastamise korral annab Müüja Ostjale võimaluse kauba ümberarvutamiseks teise toote vastu vahetada.

Kui Ostja ei soovi kaupa vahetada, kohustub Müüja kauba eest tasutud summa 14 päeva jooksul Ostja arvelduskontole tagasi kandma. Tagasimakseid tehakse ainult arvelduskontole, kust Ostja kauba eest maksis.

Kõik Ostja poolt tasutud kauba tagastamisega seotud postikulud.

Tellimuse tühistamisel, tellimuse tühistamisel või tagastamisel mis tahes põhjusel võetakse ostja poolt kasutatud maksesüsteemide makse protsent, kui see on olemas, ostumakse kogusummast. Ja ülejäänud makse summa tagastab müüja.

Ostja aktsepteerib võimalust, et müügilepingu lõpetamise õiguse kuritarvitamise korral on müüjal õigus keelduda ostja teenindamisest.

Toodet saab tagastada ainult siis, kui see ei ole kahjustatud, selle välimust pole mingil viisil muudetud ning etikett, ümbris ja originaalpakend on täpselt samas seisukorras kui kauba ostjale üleandmisel. Kaup tuleb tagastada tervikuna, sealhulgas tagastatud kaubale lisatud kingitused.

Kauba tagastamisel tuleb pakile märkida ka saatja aadress. Kaubad peavad olema korralikult pakitud, nii et need ei saaks tagastamisel kahjustatud. Tagastamisel rikutud kauba eest müüja raha ei tagasta. Müüja ei vastuta kasutaja või tarnijate võimalike vigade eest ega ole kohustatud hüvitama kahju, mis on põhjustatud kauba saatmisel valele aadressile või kauba kadumisel või kahjustamisel tagastamise korral.

14-päevane tagastusõigus ei kehti järgmiste toodete kohta:

 • kliendi individuaalsetele vajadustele kohandatud tooted;
 • tooted, mis on valmistatud vastavalt tarbija esitatud tingimustele;
 • kauba üleandmine avamata pakendis, mis ei sobi tervise või hügieeni huvides tagastamiseks ja mis avatakse pärast üleandmist;
 • toode, mis oma olemuse tõttu segab või ühendab pärast teise asjale üleandmist viisil, mis ei võimalda neid enam üksteisest eraldada;
 • heli- ja videosalvestused ning arvutitarkvara, mille tarbija on avastanud;
 • suletud toodetega, mida ei saa tervise või hügieeni huvides tagastada, kui pakki pärast kohaletoimetamist ei avata (näiteks kõrvaklapid jne),

Tooted, mis tuleb koguda (keraamilised nõud, jalgrattad, mööbel, spordivahendid jne) ja mille kasutaja on kogunud, saab tagastada, kui seadme kvaliteet ei vasta nõuetele. Tagastatud toodetele kehtib garantii kontroll.


Defektiga kauba parandamise, asendamise või tagastamise tingimused

Müüja vastutab kauba puuduste eest, mis ilmnesid kauba Ostjale üleandmise ajal, samuti juhul, kui puudus ilmneb hiljem, välja arvatud juhul, kui Ostja oleks lepingu sõlmimisel teadnud puudusest või oleks pidanud sellest teada saama. Tarbijale kauba müümisel vastutab Müüja puuduse eest, mis ilmneb kahe aasta jooksul alates kauba Ostjale üleandmisest. Eeldatakse, et puudus, mis ilmnes kuue kuu jooksul alates kauba võõrandamise kuupäevast, oli kauba võõrandamise ajal juba olemas, kui selline eeldus ei ole vastuolus kauba olemuse või puudusega.

Defektiga kauba asendamine, tagastamine ja parandamine toimub vastavalt Eesti Vabariigi õigusaktide nõuetele, eeskätt vastavalt võlaõigusseaduses sätestatule.

Kui ostja ostetud toode on puudusega, on ostjal õigus nõuda müüjalt:

 • asja parandamine või asendamine 30 päeva jooksul, kui poolte vahel pole pikemaajalist kokkulepet puuduste kõrvaldamiseks ja kui see tundub võimalik ning ei põhjusta Müüjale põhjendamatuid kulutusi ega põhjendamatuid ebamugavusi, võttes muu hulgas arvesse asja väärtust ja puuduse olulisust; kui ostja poolt defekti kõrvaldamiseks nõutav meetod on müüjale ebamõistlikult koormav, on müüjal õigus puudus kõrvaldada muul sobival viisil;
 • hinnaalandus, kui Müüja ei kõrvalda kauba puudust 30 päeva jooksul, puuduste puudumisel pikema tähtaja osas poolte kokkuleppe puudumisel. Ostjal ei ole õigust nõuda hinna alandamist, kui Müüja kauba põhjendamatust keeldumisest kauba parandamist või asendamist keeldub;
 • tellimuse tühistamine ja tagastamine, kui asja parandamine või asendamine ei tundu olevat võimalik ega teostatav või kui Müüja keeldub ebaseaduslikult asja parandamast või asendamast või kui Müüja ei tee seda mõistliku aja jooksul pärast puudusteate saamist. Sellisel juhul tagastatakse raha ostjale 14 (neljateistkümne) kalendripäeva jooksul pärast Ostja poolt tagastatud kauba kättesaamist Müüja poolt. Raha tagastatakse samale kontole, kust tellimus maksti, kui ei ole kokku lepitud teisiti;

Puudustega kauba parandamiseks, asendamiseks või tagastamiseks peab ostja järgima järgmisi tingimusi:

 • Ostja peaks esimesel võimalusel teavitama Müüjat ilmnenud puudusest aadressil info@viresco.ee;
 • Kaubaga peab Ostja tagastama kõik sellega seotud kaubadokumendid ja garantiilehe;
 • koos kaupadega peab Ostja kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitama avalduse, milles kirjeldatakse kaupades ilmnenud puudust ja kindlaksmääratud puuduse avastamise aega, samuti tahet kaupa parandada või asendada;
 • Ostja kannab kõik kauba tagastamisega seotud kulud ja peab müüjale selgitama madala kvaliteediga või puudusega;
 • Kaupade kahjustusi ei loeta puudusteks, mille on põhjustanud ostja tahtlikult või hooletuse tagajärjel, sealhulgas kahjustused, mis tulenevad kokkupuutest kemikaalide, teravate esemete, kuumuse, niiskuse või muu sarnasega, või kui kaupa kasutati muul otstarbel või kui reegleid ei järgita ladustamine. Sel juhul pole ostjal õigust Müüjalt kahju parandamist ja raha tagastamist nõuda.

TAGASITATUD KAUPADE GARANTII JA NÕUDED

Kõigile Viresco.ee e-poes pakutavatele kaupadele osutatakse garantiiteenust kauba tootja kehtestatud garantiitingimustel. Toote garantiiaeg on märgitud toote kirjelduses. Ostmisel väljastatakse ostjale kauba garantiidokumendid ja need määravad selle toote garantiiteenuse tingimused.

Arusaamatuste vältimiseks kontrollige kauba vastuvõtmisel kauba vastuvõtmisel, kas garantiidokumendid on õigesti täidetud, mis näitavad järgmist: toote mudel, seerianumber, müügi kuupäev, müüja ja ostja allkiri. E-postiga saadetud arve on ostja garantiidokument.

Enne toote kasutamist lugege palun hoolikalt kasutusjuhendit ja kasutage toodet ainult vastavalt tootja juhistele, toote omadustele ja omadustele ning otstarbele.

Isegi juhul, kui tootja on tootele kehtestanud vähem kui kaheaastase garantiiaja, on ostjal õigus nõuda müüjalt kahe aasta jooksul alates kauba ostmise või teenuste saamise kuupäevast nõuet, et kaup või teenus ei vasta lepingutingimustele.

Kui kauba kvaliteet ei vasta lepingutingimustele, on Ostjal õigus nõuda kauba asendamist või lepingu ülesütlemist ja tagastamist.

Kvaliteedile mittevastava kauba tagastamise korral kantakse tasutud summa koos tarnekuludega pangakontole Ostjale, kust kauba eest tasuti esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul. Palun tagastage kaup garantiikeskuses originaalpakendis koos kõigi tarvikutega.

Garantii ei kehti:

 • Kahju, mis tuleneb asjaolust, et kaupa ei kasutatud vastavalt kasutusjuhendile, kauba ladustamis- ja transporditingimusi ei järgitud või kaupa ei paigaldatud vastavalt juhistele;
 • kliendi süül tekkinud kahju;
 • on looduskatastroofi, välk, tulekahju, üleujutus jne põhjustatud kahjustusi;
 • kliendi süül tekkinud füüsilised ja mehaanilised kahjustused;
 • kahjustused, mis on põhjustatud võõrkehade, vedelike, putukate jne tungimisest
 • kahjustused, mis on seotud mitteoriginaalse kauba kasutamisega või mille tootja ei ole selle kauba jaoks kasutamiseks heaks kiitnud;
 • toote garantiipitser, seerianumber on kahjustatud, leitakse tootega sekkumise ja juhiste rikkumise märke;
 • kahju, mille on põhjustanud piraat- või sobimatu tarkvara kasutamine arvutiseadmetes või mobiiltelefonis;
 • kahju on tingitud asjaolust, et kaupa kasutati muuks otstarbeks või kodumasinaid kasutati ametialastel eesmärkidel;
 • akude, patareide, ühendusjuhtmete, tolmuimejate kottide ja harjade, pirnide, kaitsmete ja muude tarvikute kahjustused, mis on tootekomplektis ja on töö ajal loomulikult kulunud;
 • kahju, mis on tingitud kauba tehniliste andmete muutumisest seoses kauba teenindamisega sertifitseerimata esindustes;
 • puudused ja kahjustused, mis on tekkinud seoses toodete, lisaseadmete ja komponentide kasutamisega, mida tootja ei paku.

Juriidilistele isikutele kehtib kaupadele 6-kuuline garantii, mille garantiiperiood eraisikutele on vähemalt 6 kuud.

Garantiiperioodil ilmnenud puudused kõrvaldatakse tootja poolt litsentsitud garantiiremondi käigus.

Kui Viresco.ee e-poest ostetud toodet, millele garantii kehtib, ei saa parandada, peab Ostja sellest viivitamata teatama e-posti aadressil info@viresco.ee või telefonil (+372) 51 80 806. Kaupade vahetamine teise vastu samaväärse või suurema väärtusega kaupu toodetakse ainult ostudokumendi alusel.

NÕUETE JA VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Ostja ja Viresco.ee müüja vahel seoses Viresco.ee e-poe kaudu kauba tellimise ja ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkulepet ei saavutata, on ostjal õigus pöörduda oma õiguste kaitseks tarbijakaitseametisse või Tallinna linnakohtusse. Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigi seadustest.

Nendes tingimustes täpsustamata küsimustes tuleks lähtuda kehtivatest Eesti Vabariigi seadustest.

Kõiki protseduuri ja kasutustingimuste järgimisega seotud erimeelsusi püüavad pooled lahendada läbirääkimiste teel. Kui pooled kokkuleppele ei jõua, lahendatakse tekkinud erimeelsused vastavalt Eesti Vabariigi seadustele.

Enne Viresco.ee veebipoe kodulehel oleva ostja ja Müüja vahelistest suhetest tulenevate vaidlustega kohtusse pöördumist on kohustuslik esitada nõue (kirjalik ettepanek vaidluse vabatahtlikuks lahendamiseks).

Nõude saaja teatab 30 kalendripäeva jooksul alates nõude saamise päevast nõude esitajale kirjalikult nõude läbivaatamise tulemused.


VASTUTUS JA TINGIMUSTE TINGIMUSED

Müüja, Viresco.ee vastutab Ostja ees ja Ostja vastutab Viresco.ee ees kahju eest, mis käesolevale tingimusele rikkudes on teisele poolele tekitatud Eesti Vabariigi õigusaktidega kehtestatud juhtudel ja ulatuses.

Müüja, Viresco.ee, ei vastuta tekitatud kahju, kauba kohaletoimetamise viibimise või tellitud kauba puudumise eest juhul, kui kahju, viivituse või selle puudumise põhjuseks on asjaolu, mida Viresco.ee ei saanud mõjutada ja mille esinemist Viresco.ee ei näinud ette ja ei osanud ette näha (ettenägematud asjaolud).